Home > Nieuws > Media Academie en MPJC2011: het publiek centraal

Media Academie en MPJC2011: het publiek centraal

Op 23 juni jl. vond het Mediapark Jaarcongres 2011 plaats, mede georganiseerd door de Media Academie. Dit jaarlijkse evenement, waar innovatie en vooruitgang centraal staan, brengt de top van de mediawereld bij elkaar.


De Media Academie doet verslag

Ook dit jaar waren er tijdens MPJC2011 enkele boeiende en vooruitstrevende keynotes en projecten te bewonderen waarover wij hier verslag doen. De centrale boodschap van de media industrie was: stel het publiek centraal!

Videoboodschap

De dag opende met een videoboodschap van minister Marja Van Bijsterveldt van OCW, wiens aangekondigde plannen voor de Publieke Omroep de gemoederen op het mediapark de afgelopen weken behoorlijk heeft beziggehouden. Van Bijsterveldt legde kort uit wat de motivatie achter de aangekondigde plannen zijn. Deze video werd gevolgd door een interview met Henk Hagoort, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Publieke Omroep. Hij legde uit hoe er vanuit de Publieke Omroep gekeken wordt naar de plannen, en vertelde de te volgen strategie.

Die is in het kort: eerst goedkoper organiseren, dan goedkoper produceren en pas dan goedkopere programma’s maken. Ook CEO van RTL Bert Habets reageerde op het voorstel van de minister. Hij legde uit hoe RTL het veranderende gedrag van de kijker centraal stelt en bekritiseerde het gebrek aan aandacht voor de kijker in het voorstel. Daar ligt volgens RTL juist de oplossing voor het probleem.


De fraai verlichte Studio 21

In de zeer sfeervolle zaal zijn vervolgens nog verschillende keynotes en video’s voorbij gekomen. Zo was er een paneldiscussie aangaande het fenomeen Connected TV, het verbinden van je televisie met internet om zo allerlei extra functionaliteit toe te voegen, zoals het bekijken van reeds uitgezonden programma’s of het integreren van social media in de televisie-ervaring. Zeer interessant was ook de presentatie van Kevin Slavin, overgekomen uit de VS.
Een van zijn bedrijven, StarlingTV, is bezig een sociaal platform te ontwikkelen voor televisie. In het kader hiervan legde Slavin uit hoe social media als Twitter samen met nieuwe technologieën als iPad zorgen voor een parasociale ervaring tijdens het kijken van televisieprogramma’s. Dit wil zeggen dat men zich verbonden voelt met de rest van het publiek tijdens het kijken van bijvoorbeeld voetbalwedstrijden of comedieseries, doordat men gezamelijk spreekt over die programma’s via social media.
Harald de Jong van Media Academie

Harald de Jong pitcht Media Academie aan de bezoekers van het MPJC

Slavin werd gevolgd door een korte uiteenzetting van Lara Ankersmit, het kersverse hoofd Nieuwe Media van de NOS, over haar plannen de komende tijd. Zij liet weten dat de NOS zich ook bezig gaat houden met applicaties voor het web en tablets, voor gebruik tijdens het kijken van televisie. Zo liet ze zien dat de NOS tijdens de aankomende Tour de France verschillende apps en websites heeft die tijdens de etappes gebruikt kunnen worden om extra informatie als virtuele tussenstanden en parcourstrajecten te raadplegen.

Hierna was het de beurt aan Sander Limonard van het FascinatE project en Auke Ferwerda van het Cinegrid project. Zij gaven een demonstratie van een nieuw videoformat genaamd 4K. Deze technologie biedt beeld dat enorm scherp is, en gaf voorbeelden van een aantal toepassingen. Zo kregen we beelden te zien van een voetbalwedstrijd waar het scherpe beeld de camera in staat stelt te bepalen waar de belangrijkste elementen van de wedstrijd op dat moment gebeuren, zodat die bijvoorbeeld op een tablet getoond kunnen worden terwijl de televisie het hele speelveld toont. Ook zagen we toepassingen in de medische wetenschap, waar beelden van bacterieën haarscherp konden worden getoond. Vooral als je vooraan zat in de zaal was de scherpte en kwaliteit van deze beelden lichtelijk overweldigend. Een enorm indrukwekkende vertoning!


Media Academie stand op MPJC2011

Onze stand op het innovatieplein

In het laatste deel van het programma zat onder meer een presentatie van Dick Molman, hoofd van Sanoma Media. Hij legde uit hoe en waarom de overname van SBS samen met Talpa tot stand is gekomen. Opvallend was het contrast met de keynote van Habets, waar de kijker veel meer aan bod kwam. Molman beperkte zich vooral tot de kansen voor de verschillende spelers zoals de drie partners in de fusie en mogelijke adverteerders. Dan moet gezegd worden dat het gebrek aan inhoudelijke plannen komt doordat de overname nog niet officieel is beklonken. De NMA heeft namelijk nog geen goedkeuring gegeven, en tot die tijd kan er niet worden gesproken over concrete inhoudelijke plannen, aldus Molman.

                
Ralph Stam (AVRO) en Vicky Kuyk (Media Academie) presenteren de ontbijtsessie Crossmediaal Opleiden

Gedurende de dag zijn verschillende thema’s teruggekomen, en het is wel duidelijk wat de trends voor de rest van 2011 zullen zijn: Connected TV, Second Screen en vernieuwende programmaformats. Al met al is de dag dankzij een gevarieerd programma, in combinatie met het inspirerende innovatieplein en een geweldige ambiance, een succes geweest.


De ParkView video's die tijdens het event werden getoond zijn hier te vinden.
Voor meer foto's, video's en verslagen, volg deze link

Villa Heideheuvel in beeld

Aanmelden voor onze nieuwsbrief